Stable (latest release) - en to nl_NL translation catalogue (128 entries)

en: %s Features
nl_NL: %s Kenmerken

en: A valid email address is required.
nl_NL: Een geldig e-mailadres is verplicht.

en: A valid phone number is required.
nl_NL: Een geldig telefoonnummer is verplicht.

en: Add %s
nl_NL: Toevoegen %s

en: Add classes seprated by space or comma e.g. container sjb-container or container,sjb-container
nl_NL: Voeg klassen toe gescheiden door een spatie of een komma, bijvoorbeeld toe te voegen container SJB-container of container, SJB-container

en: Add Field
nl_NL: Voeg veld toe

en: Add New
nl_NL: Nieuwe toevoegen

en: Add New %s
nl_NL: Voeg nieuwe %s

en: Add New Feature
nl_NL: Voeg nieuwe kenmerken toe

en: Add or remove
nl_NL: Toevoegen of verwijderen

en: Admin
nl_NL: Management

en: All %s
nl_NL: Alle %s

en: Appearance
nl_NL: Vertoning

en: Applicant
nl_NL: Sollicitant

en: Applicant Resume Received %s
nl_NL: Sollicitatie ontvangen voor %s

en: Applicants
nl_NL: Sollicitanten

en: Application Form Fields
nl_NL: Aanvraagformulier Velden

en: Application Notes
nl_NL: Sollicitant notities

en: Apply Online
nl_NL: Online solliciteren

en: at
nl_NL: in

en: Attach Resume
nl_NL: Voeg uw C.V. toe

en: based on their evaluation of your CV.
nl_NL: zal contact opnemen indien u in aanmerking komt op basis van uw evaluatie.

en: Best Regards,
nl_NL: Met vriendelijke groeten,

en: Browse
nl_NL: Kiezen

en: Categories
nl_NL: Categorieën

en: Category
nl_NL: Categorie

en: Choose from most used
nl_NL: U kunt kiezen uit de meest gebruikte

en: Company Logo
nl_NL: Bedrijfslogo

en: Company Name
nl_NL: Bedrijfsnaam

en: Company Tagline
nl_NL: Bedrijfs Tag

en: Company Website
nl_NL: Bedrijfswebsite

en: Date
nl_NL: Datum

en: Default Application Form Fields
nl_NL: Standaard Aanvraagformulier Velden

en: Default Feature List
nl_NL: Standaard Kenmerken Lijst

en: Delete
nl_NL: Verwijderen

en: Display Job Listing without Company Logo
nl_NL: Vertoning vacatures zonder logo

en: Display Job Listing without Job Detail
nl_NL: Vacaturelijst weergeven zonder taakdetail

en: Edit %s
nl_NL: Bewerk %s

en: Email
nl_NL: Email adres

en: Email Notifications
nl_NL: E-mail notificaties

en: Enable all Extensions
nl_NL: Inschakelen van alle extensies

en: Enable Email Notification
nl_NL: Inschakelen Email Notificatie

en: Enable the Admin Email Notification
nl_NL: Inschakelen Admin Email Notificatie

en: Enable the Applicant Email Notification
nl_NL: Inschakelen Sollicitant e-mailbericht

en: Enable the HR Email Notification
nl_NL: Inschakelen HR Email Notificatie

en: Enable the Job Category Filter
nl_NL: Inschakelen Vacature Categorie Filter

en: Enable the Job Location Filter
nl_NL: Inschakelen Vacature Locatie Filter

en: Enable the Job Type Filter
nl_NL: Inschakelen Vacature Type Filter

en: Enable the Search Bar
nl_NL: Inschakelen Zoek balk

en: Feature
nl_NL: Kenmerk

en: Field
nl_NL: Veld

en: Field Name
nl_NL: Veldnaam

en: Font Awesome Icon Color
nl_NL: Font Awesome icoon kleur

en: Font Awesome Text Color
nl_NL: Font Awesome tekst kleur

en: General
nl_NL: Algemeen

en: General Options
nl_NL: Algemene opties

en: Good Luck!
nl_NL: Bedankt!

en: has applied against your job opening
nl_NL: uw aanvraag voor de vacature van

en: has been successfully submitted. You will hear back from
nl_NL: succesvol is ingediend. Je hoort terug van

en: Headings Color
nl_NL: Rubrieken kleur

en: Hi
nl_NL: Beste

en: I am applying for the job post
nl_NL: Ik solliciteer voor de positie van

en: I look forward to hearing from you.
nl_NL: Ik kijk ernaar uit om iets van u te vernemen.

en: Job
nl_NL: Vacature

en: Job Application
nl_NL: Sollicitatie

en: Job Application Acknowledgement
nl_NL: Sollicitatie

en: Job Applied for
nl_NL: Gereageerd op vacature

en: Job Archives
nl_NL: Vacature archief

en: Job Board
nl_NL: Vacatures

en: Job Categories
nl_NL: Categorieën

en: Job Category
nl_NL: Categorie

en: Job Category Taxonomy Slug:
nl_NL: Vacature Categorie Taxonomie Slug:

en: Job Data
nl_NL: Vacature Gegevens

en: Job Features
nl_NL: Vacature kenmerken

en: Job Filters Background Color
nl_NL: Vacature filters achtergrond kleur

en: Job Listing Contents
nl_NL: Vacature Lijst Inhoud

en: Job Location
nl_NL: Locatie

en: Job Location Taxonomy Slug:
nl_NL: Vacature Locatie Taxonomie Slug:

en: Job Locations
nl_NL: Locaties

en: Job Title Color
nl_NL: Vacature titelkleur

en: Job Type
nl_NL: Vacature Type

en: Job Type Taxonomy Slug:
nl_NL: Vacature Type Taxonomie Slug:

en: Job Types
nl_NL: Vacature Types

en: Jobpost Custom Post Type Slug:
nl_NL: Vacature Custom Bericht Type Slug:

en: Jobs
nl_NL: Vacatures

en: Keywords
nl_NL: Trefwoorden

en: List of %s with their resume.
nl_NL: Lijst van% s met hun CV.

en: Location
nl_NL: Locatie

en: New %s
nl_NL: Nieuw %s

en: New %s Name
nl_NL: Nieuwe %s Naam

en: No %s found
nl_NL: Geen %s gevonden

en: No %s found in trash
nl_NL: Geen %s gevonden in prullenbak

note: If no terms were found, output a default message.
en: No Categories
nl_NL: Geen Categorieën

en: No file chosen
nl_NL: Kies uw bestand

en: Pagination Background Color
nl_NL: Paginering achtergrond kleur

en: Pagination Text Color
nl_NL: Paginering tekst kleur

en: Parent %s
nl_NL: Hoofd %s

en: Parent %s:
nl_NL: Hoofd %s:

en: Phone
nl_NL: Telefoonnummer

en: Please fill out application form field name.
nl_NL: Vul aanvraagformulier in met het veld naam.

en: Please fill out job feature.
nl_NL: Vul vacature functie in.

en: Please login to your account to download the CV or check from the applicant's list from the dashboard.
nl_NL: Gelieve in te loggen op je account om de CV te downloaden of te bekijken in het dashboard.

en: Popular %s
nl_NL: Populaire %s

en: Posted %s ago
nl_NL: Geplaatst %s geleden

en: Radio
nl_NL: Radioknop

en: Read More
nl_NL: Lees meer

en: Required
nl_NL: Verplicht

en: Resume
nl_NL: Resumé (C.V.)

en: Save Changes
nl_NL: Wijzigingen opslaan

en: Search %s
nl_NL: Zoek %s

en: Select filters that display on front-end
nl_NL: Kies filters die worden weergegeven op de frontend

en: Settings
nl_NL: Instellingen

en: Settings have been saved.
nl_NL: Instellingen zijn opgeslagen.

en: Submit
nl_NL: Solliciteren

en: Text Area
nl_NL: Tekstgebied

en: Text Field
nl_NL: Tekstveld

en: This is not an allowed file extension.
nl_NL: Dit is niet een toegestane bestandsextensie.

en: This is where you can create and manage %s.
nl_NL: Dit is waar je kan creëren en managen %s.

en: Update %s
nl_NL: %s bijwerken

en: Upload File Extensions
nl_NL: Upload bestandsextensies

en: Value
nl_NL: Waarde

en: View %s
nl_NL: Bekijk %s

en: Warm Regards,
nl_NL: Met vriendelijke groeten,

en: with interest. I have attached my resume with the job application. I have also filled out the required details.
nl_NL: ik heb mijn CV toegevoegd bij de aanvraag. Ik heb ook de nodige informatie ingevuld.

en: Your application could not be processed.
nl_NL: Uw aanvraag kan niet worden verwerkt.

en: Your application for the position of
nl_NL: Uw aanvraag voor de vacature van

en: Your application has been received. We will get back to you soon.
nl_NL: Uw aanvraag is ontvangen. We zullen z.s.m. contact met u opnemen.

en: Your Resume Received for Job %s
nl_NL: Sollicitatie ontvangen voor %s
