Simple Job Board 2.9.5 - en to fr_FR translation catalogue (92 entries)

en: %s Features
fr_FR: %s Fonctionnalités

en: A valid email address is required.
fr_FR: Un email valide est requis.

en: A valid phone number is required.
fr_FR: Un numéro de téléphone valide est requis.

en: Add %s
fr_FR: Ajouter %s

en: Add Field
fr_FR: Ajouter champ

en: Add New
fr_FR: Ajouter Emploi

en: Add New %s
fr_FR: Ajouter %s

en: Add New Feature
fr_FR: Ajouter une nouvelle caractéristique

en: Admin Email:
fr_FR: Email de l'administrateur :

en: All %s
fr_FR: Tous les %s

en: Appearance
fr_FR: Apparence

en: Applicant
fr_FR: Candidat

en: Applicants
fr_FR: Candidatures reçues

en: Application Form Fields
fr_FR: Champs de candidature

en: Application Notes
fr_FR: Notes du candidat

en: Apply Online
fr_FR: Postuler en ligne

en: Attach Resume
fr_FR: Joindre un CV

en: Back to Jobs Page
fr_FR: Voir toutes les offres

en: Browse
fr_FR: Parcourir

en: Categories
fr_FR: Catégories

en: Category
fr_FR: Catégorie

en: Company Logo
fr_FR: Logo de l'entreprise

en: Company Name
fr_FR: Nom de l'entreprise

en: Company Tagline
fr_FR: Description de l'entreprise

en: Company Website
fr_FR: Site Web de l'entreprise

en: Default Application Form Fields
fr_FR: Champs de candidature par défaut

en: Default Feature List
fr_FR: Liste des caractéristiques par défaut

en: Delete
fr_FR: Supprimer

en: Display Job Listing with Company Logo and Job Detail
fr_FR: Afficher la liste d'emplois avec le logo de l'entreprise et les détails du travail

en: Display Job Listing without Company Logo
fr_FR: Afficher la liste des emplois sans logo de l'entreprise

en: Display Job Listing without Company Logo and Job Detail
fr_FR: Afficher la liste d'emplois sans le logo de l'entreprise et les détails de l'emploi

en: Display Job Listing without Job Detail
fr_FR: Afficher la liste des tâches sans les détails de la tâche

en: Edit %s
fr_FR: Modifier %s

en: Email Notifications
fr_FR: Notifications par email

en: Enable all Extensions
fr_FR: Autoriser toutes les extensions

en: Enable Email Notification
fr_FR: Activer les emails de notification

en: Enable the Admin Email Notification
fr_FR: Activer les emails aux admins

en: Enable the Applicant Email Notification
fr_FR: Activer les emails aux candidats

en: Enable the HR Email Notification
fr_FR: Activer les emails aux RH

en: Enable the Job Category Filter
fr_FR: Activer les filtres par Catégorie

en: Enable the Job Location Filter
fr_FR: Activer les filtres par Lieu

en: Enable the Job Type Filter
fr_FR: Activer les filtres par Type

en: Enable the Search Bar
fr_FR: Activer la barre de recherche

en: Feature
fr_FR: Caractéristique

en: Field
fr_FR: Champ

en: Field Name
fr_FR: Nom du champ

en: Filters
fr_FR: Filtres

en: General
fr_FR: Général

en: General Options
fr_FR: Réglages Généraux

en: HR Email:
fr_FR: Emails des RH :

en: Job
fr_FR: Emploi

en: Job Applied for
fr_FR: Emploi postulé

en: Job Board
fr_FR: Emplois

en: Job Categories
fr_FR: Catégories emplois

en: Job Category
fr_FR: Catégorie emploi

en: Job Data
fr_FR: Données de l'emploi

en: Job Features
fr_FR: Caractéristiques de l'emploi

en: Job Listing Contents
fr_FR: Contenu de la liste des emplois

en: Job Location
fr_FR: Lieu de travail

en: Job Locations
fr_FR: Lieux de travail

en: Job Type
fr_FR: Type d'emploi

en: Job Types
fr_FR: Types d'emploi

en: Jobs
fr_FR: Emplois

en: Keywords
fr_FR: Mots-clés

en: Location
fr_FR: Lieu

en: New %s
fr_FR: Nouveau %s

en: New %s Name
fr_FR: Nouveau %s Nom

en: No %s found
fr_FR: Aucun %s trouvé

en: No %s found in trash
fr_FR: Aucun %s trouvé dans la corbeille

note: If no terms were found, output a default message.
en: No Categories
fr_FR: Aucune Catégorie

en: No file chosen
fr_FR: Pas de fichier sélectionné

en: Please fill out application form field name.
fr_FR: Merci de remplir le nom du champ du formulaire de demande d'emploi.

en: Please fill out job feature.
fr_FR: Merci de remplir le contenu de l'emploi.

en: Posted %s ago
fr_FR: Publié il y a %s

note: Description of the plugin
en: Powerful & Robust plugin to create a Job Board on your website in simple & elegant way.
fr_FR: Un plugin performant et robuste pour créer une zone emploi sur votre site Web de manière simple et élégante.

en: Read More
fr_FR: En savoir plus

en: Required
fr_FR: Requis

en: Resume
fr_FR: Curriculum Vitae

en: Save Changes
fr_FR: Sauver les changements

en: Search %s
fr_FR: Chercher %s

en: Select filters that display on front-end
fr_FR: Sélectionner les filtres qui seront affichés

en: Settings
fr_FR: Réglages

en: Settings have been saved.
fr_FR: Les réglages ont été sauvegardés.

en: Submit
fr_FR: Envoyer

en: This is not an allowed file extension.
fr_FR: Cela n'est pas une extension de fichier autorisé.

en: This is where you can create and manage %s.
fr_FR: C'est ici que vous pouvez créer et organiser %s.

en: Update %s
fr_FR: Mettre à jour %s

en: Upload File Extensions
fr_FR: Extensions de fichier

en: Value
fr_FR: Valeur

en: View %s
fr_FR: Voir %s

en: Your application could not be processed.
fr_FR: Votre candidature ne pouvait être traitée.

en: Your application has been received. We will get back to you soon.
fr_FR: Votre candidature a été reçue. Nous vous contacterons bientôt.
